Čo je to jadrové vŕtanie?

Profidemont - jadrové vŕtanie

Jadrové vŕtanie je technologicky vyspelý spôsob, ktorý nahrádza sekanie dier do všetkých materiálov. So železobetónom, murivom, tehlovou stenou, či betónom si prístroj, určený na jadrové vŕtanie, hravo poradí. Ručné sekanie otvorov do stien, či zbíjačkou, so sebou prinášalo vo väčšine prípadov veľa škôd a neplánovaných opráv. Stálo prerábajúcich zničené obklady, omietky a popraskané steny z dôvodu otrasov. Ďalej príliš veľa fyzickej námahy, prach v celom byte, ktorého sa veľmi ťažko zbavuje. V niektorých prípadoch dokonca nemohli byť tieto spôsoby vôbec realizované.

Jadrové vŕtanie je vlastne rezanie otvoru do akejkoľvek steny za pomoci vrtáka, uloženého v kruhovom nástavci, na povrchu ktorého sú diamantové segmenty. Vďaka nim nemá tento spôsob vŕtania problém aj s tými najodolnejšími materiálmi. Názov, jadrové vŕtanie, je odvodený od jadra, ktoré vznikne ako odpad pri realizácii vŕtania.

Prečo zvoliť jadrové vŕtanie?

Pri tomto spôsobe vŕtania dosiahneme presne požadovaný otvor bez vibrácií, čo priaznivo vplýva na celú stavbu a jej okolie. Vďaka chladeniu vodou a jej následného vysávania, je opracovaný povrch ihneď po dokončení prác úplne čistý a suchý. Ďalšie plánované práce môžu pokračovať bez čakania. Jadrové vŕtanie môže byť uskutočnené aj pod uhlom, a výsledok bude tak isto dokonalý ako pri vertikálnom a horizontálnom vŕtaní. Má skutočne široké využitie v stavebníctve. Vŕtajú sa s ním otvory pre kotvy, káble, rúry, tiež sa s ním vyberajú zo stien skúšobné vzorky a najčastejšie sa využíva pri inštalácii klimatizácie, vodoinštalácie, kúrenia a vzduchotechniky. Pri všetkých týchto prácach nenarúša obloženie steny. Nemusíte opravovať, či robiť nové zateplenie, alebo keramický obklad. Je to rýchly a čistý spôsob vŕtania otvorov do stien s dokonalým výsledkom. V konečnom dôsledku vyjde lacnejšie ako ktorýkoľvek iný spôsob. Je to skutočne ideálne riešenie pre vás.

Výhody jadrového vŕtania v skratke:

  • vhodné do muriva, betónu, železobetónu a tehly
  • dokonalý výsledok pri vertikálnom, horizontálnom a aj vŕtaní pod uhlom
  • minimálny odpad, ktorý je v celku
  • vŕtanie je bez vibrácií, nespôsobuje praskliny a ďalšie škody
  • veľmi rýchle a maximálne presné vŕtanie
  • presné zameranie plánovaného otvoru
  • výsledkom je hladký a presný otvor, bez potreby ďalších úprav
  • dokáže určiť presnú hrúbku steny či podlahy
Profidemont - jadrové vŕtanie

Napíšte nám a získajte viac informácií

Aby sme vám mohli poskytnúť čo najpresnejšie informácie a cenovú ponuku k jadrovému vŕtaniu, napíšte nám čo presne potrebujete: otvory pre inštaláciu klimatizácie, vodoinštalácie, kúrenia, vzduchotechniky, otvory pre kotvy, káble, rúry či vybratie skúšobnej vzorky zo steny.


Vaše osobné údaje budú spracované len za účelom spracovania Vašej požiadavky (v zmysle čl. 6 bod 1/b GDPR) a spätného informovania o jej vybavení. Osobné údaje budú zlikvidované do 30 dní po konečnom spracovaní Vašej požiadavky.